Kde se často chybuje u osobního bankrotu
Kde se často chybuje u osobního bankrotu
S osobním bankrotem se potkává mnoho dlužníků, jejichž počet rok od roku narůstá. Pokud se pro tento životně zásadní krok rozhodnete, měli byste udělat všechno pro to, aby proběhl bez problémů a úspěšně. K tomu vám může pomoct několik našich tipů.
Dostatečně vysoké příjmy
Aby mohl být osobní bankrot schválen, musí mít žadatel dostatečné příjmy. Takové, aby mu po měsíční splátce dluhů určené Insolvenčním soudem zbylo zákonem stanovené minimum (na bydlení, jídlo, výživné apod.).
Důkazní prostředky
Důkazní břemeno o osobním bankrotu leží na dlužníkovi. Jinými slovy, v návrhu o osobní bankrot se uvádí všechny potřebné údaje o dluzích a pohledávkách dlužníka. Ty ovšem není možné si „vycucat z prstu“. Insolvenční soud musí mít možnost si tyto skutečnosti ověřit. Proto je nezbytné k návrhu přiložit všechny smlouvy a dokumenty, které osobní bankrot můžou podpořit.
Zde se vyskytuje mnoho chyb pramenících nejenom z neznalosti, ale i předchozího způsobu řešení dluhů. Někteří lidé ve finanční tísni záměrně nepřebírají různé upomínky a platební výměry. Tím situaci nejenom nevyřeší, ale ještě přicházejí o důkazy pro osobní bankrot. O postupném nárůstu dluhů nemluvě.
Správné rozdělení dluhů
Správná terminologie je také pro mnoho dlužníků velkým oříškem. Hodně se pletou nezajištěné a zajištěné dluhy. Zajištěný dluh je takový závazek, který je krytý například nemovitostí.
Další problém činí vykonatelné a nevykonatelné závazky. Vykonatelné závazky jsou ty, které již prošly například soudním nebo rozhodčím řízením a bylo o nich pravomocně rozhodnuto.
Návrh způsobu řešení osobního bankrotu
Vždy Insolvenčnímu soudu navrhujte to, co je reálné a co vychází z vašich předpokládaných příjmů během dalších 5 let. Jinak insolvenční řízení zbytečně protahujete nebo ho dokonce můžete zcela ohrozit.
NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!